2. - Други
  3. Звезда на Волфсбург носи успех на Хърватия над Мали с 2:1 (ВИДЕО)

Звезда на Волфсбург носи успех на Хърватия над Мали с 2:1 (ВИДЕО)

Иван Перишич вкара и двата гола за отбора на Нико Ковач

Хърватия победи Мали с 2:1 в загрявка за Световното първенство в Бразилия. Иван Перишич отбеляза двете попадения за хърватите, а Шейк Диара вкара почетното попадение за африканците на Градския стадион в Осиек.

Нико Ковач опита интересен вариант за титулярния си състав, като остави Модрич, Ковачич, Едуардо и Йелавич на пейката, а заложи на Ивица Олич и Марио Манджукич в атака.

Ракитич изведе Перишич в коридор по земя и атакуващият халф на Волфсбург разстреля вратаря Диаките за 1:0 в 15-ата минута.

В 63-ата Ракитич центрира от корнер, Олич отклони с глава към втора греда и там Перишич беше непокрит, за да отбележи втория си гол – 2:0.

11 минути преди края Калифа Траоре засече с глава центриране от корнер и топката мина между защитник и вратаря Плетикоса за 2:1.

Следващата проверка за Хърватия е срещу Австралия през нощта на 6 срещу 7 юни, а „шахматистите” ще играят на Мондиала в група А с Бразилия, Камерун и Мексико. Хърватия ще открие световното срещу Селесао на 12 юни.