Алжирец грабна титлата в бягането на 1500 метра

Алжирецът Тауфик Махлуфи стана олимпийски шампион по лека атлетика в бягането на 1500 метра с време 3:34,08 минути. Леонел Манцано от САЩ спечели сребърния олимпийски медал с 3:34,79 минути. Абдалати Игуидер от Мароко стана носител на бронзовия олимпийски медал с 3:35,13 минути.

24-годишният алжирец Тауфик Махлуфи стана олимпийски шампион в бягането на 1500 метра - дисциплина, която се смята за "кенийска". Махлуфи, който е завършил университета в Тексас и живее и тренира в Тексас, изпревари американеца Леонел Малцано, който от своя страна с отличен спринт изпревари мароканеца Абдалати Игуидер.

Първият кениец във финала бе Силас Киплагат, който завърши на 7-мо място. Кениецът Кипрор, олимпийски шампион от Пекин 2008, завърши на последното,12-то място в днешното финално бягане. Кипрор, Киплагат и друг кениец - Никсон Чепсеба, държаха трите най-добри резултата в света за сезона в бягането на 1 500 метра.

7/ Силас Киплагат /Кения/ - 3:36,19

8/ Илхам Тануи Озбилен /Турция/ - 3:36,72 минути.

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия