Холандец триумфира в уиндсърфинга

Холандецът Дориан Ван Рейселберге спечели златния медал на Oлимпийските игри в уиндсърфинга или т.нар. клас RS:X. Холандецът спечели златния медал, след като завърши първи с 15 точки.

Сребърното отличие остана за Ник Демпси от Великобритания, на когото бяха присъдени 41 наказателни точки. Полякът Пшемислав Мярчински остана с бронза с 60. Холандецът си беше осигурил първото място преди края, но се наложи да направи още една обиколка, за да бъде узаконена победата му от съдиите. Той показа стил сред вълните и финишира първи в своя клас.

Ван Рейсенберге, който си обръсна главата малко преди началото на състезанията за късмет, спечели шест от първите девет гонки. Той беше първи доста преди последната 10-а гонка, но въпреки това съдиите поискаха да я кара и той я спечели безапелационно.

Уиндсърфингът се бори да запази мястото си в олимпийското семейство, след като МОК реши през май тази година да го замени с кийтбординга. Федерацията за Клас International RS:X обаче обжалва това решение на МОК с искане да бъде запазен сърфа и на следващата олимпиада.

8. Зак Плавшич (Канада) - 100

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия