Рускиня със злато в спортното ходене на 20км, при това със световен рекорд

Рускинята Елена Лашманова стана олимпийска шампионка на 20 километра спортно ходене за жени с нов световен рекорд в тази дисциплина - 1 час, 25 минути и 2 секунди

Рускинята Елена Лашманова стана олимпийска шампионка на 20 километра спортно ходене за жени с нов световен рекорд в тази дисциплина - 1 час, 25 минути и 2 секунди. Олга Канискина /Русия/ спечели сребърния олимпийски медал с 1:25,16 часа.

Цян Шънцзе /Китай/ спечели бронзовия олимпийски медал с време 1:26,06 минути.

За фаворит в състезанието смятаха Олга Канискина - олимпийска шампионка от Пекин-2008 и трикратна световна шампионка, която 19 пъти е минавала разстоянието от 20 километра за по-малко от 1 час и 30 минути.

Олга Канискина поведе още от първите метри на дистанцията, първоначално с китайката Лю Хун, а след 10-тия километър - в "горда самота". Но в последните километра Елена Лашманова увеличи темпото и на финала успя да изпревари своята именита сънародничка Канискина.
7/ Елза Ригаудо /Италия/ - 1:27,36
8/ Бетрис Паскуал /Испания/ - 1:27,56 часа.
Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия