У Цзинюй стана олимпийска шампионка по таекуондо в категория до 49 килограма

Китайката победи убедително на финала испанката Бригите Яге Енрике с 8:1 точки

Китайката У Цзинюй стана олимпийска шампионка по таекуондо в категория до 49 килограма. На финала У Цзинюй победи Бригите Яге Енрике /Испания/ с 8:1. Бригите Яге Енрике стана носителка на сребърен олимпийски медал. Бронзови олимпийски медалистки в категорията са Лусия Занинович /Хърватия/ и Чанатип Сонкхам /Тайланд/.

Китайката У Цзинюй победи убедително на финала испанката Бригите Яге Енрике с 8:1 точки и защити олимпийската си титла от Пекин-2008.

У Цзинюй е родена на 1 февруари 1987 година, е и двукратна световна шампионка и двукратна шампионка на Азия. Започва да се занимава с древния боен спорт на 12-годишна възраст и става първата китайка-олимпийска шампионка и шампионка на Азия. Тя също така е студентка и догодина трябва да стане дипломиран
инженер.

Класиране таекуондо - жени, категория до 49 килограма:

1. У Цзинюй /Китай/
2. Бригите Яге Енрике /Испания/
3. Лусия Занинович /Хърватия/
Чанатип Сонкхам /Тайланд/.

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия