Унгарката Данута Козак спечели олимпийската титла в едноместния каяк

Втора остана олимпийската шампионка от Пекин'2008 Инна Осипенко-Радомска (Украйна), а трета завърши Бриджит Хартли (ЮАР)

Унгарката Данута Козак спечели олимпийската титла на едноместен каяк 500 метра за жени на Игрите в Лондон. Втора остана олимпийската шампионка от Пекин'2008 Инна Осипенко-Радомска (Украйна), а трета завърши Бриджит Хартли (Южна Африка).

Козяк финишира за 1:51.456 минута, а защитаващата титлата си украинка остана с 1:52.685 минута. Бриджит Хартли записа време 1:52.923 минута. Осипенко-Радомска водеше до половината дистанция, но след това Козак излезе начело и пресече първа финалната линия. Унгарката спечели титлата на четворка каяк за жени. Тя има изключителна кариера, в която има сребро от Пекин'2008 на четворка каяк, пет световни титли на четворка каяк и двуместен каяк, както и четири европейски титли на едноместен и двуместен каяк.

Двукратната европейска шампионка в тази дисциплина Данута Козак донесе трета титла за Унгария от олимпийския турнир по кану-каяк в Лондон и общо седми от Игрите. Тя стана олимпийска шампионка и на четворка каяк. Легендарната италианка Жозефа Идем, 47-годишна, която участва на рекордна осма лятна олимпиада, завърши на пето място. В Пекин'2008 Идем спечели сребърен медал.

8. Aнна Рикала (Финландия) - 1:54.333

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия