Васил Ломаченко стана олимпийски шампион по бокс в категория до 60 кг

На финала украинецът победи убедително Хан Сунчул от Република Корея по точки 19:9 (7-2, 4-3, 8-4)

Украинецът Васил Ломаченко защити олимпийската си титла по бокс в категория до 60 кг, след като на финала победи убедително Хан Сунчул от Република Корея по точки 19:9 (7-2, 4-3, 8-4). Ломаченко превъзхождаше през цялото време, направи много разнообразни атаки и в трите рунда и победата му не подлежеше на никакво съмнение.

25-годишният Васил Ломаченко е световен шампион от Баку през 2011-а година днес донесе второто злато за Украйна на Олимпиадата. Освен това той е е носител и на световната титла в Милано през 2009, както и Европейски шампион от Ливърпул през 2008-а година.

Хан Сунчул от Република Корея постигна днес най-големия успех в кариерата си, след като достигна финала. Освен това достига и първи финал в голямо състезание и класирането му днес е истинска сензация. Той не е печелил нито регионално, нито азиатско първенство до момента. С бронзовите медали останаха Лопес Ясниел Толедо (Куба) и Евалдас Петраускас от Литва.

Крайно класиране в категория до 60 кг на олимпийския турнир
по бокс:
1.Васил Ломаченко (Украйна)
2.Хан Сунчул (Република Корея)
3.Лопес Ясниел Толедо (Куба) и Евалдас Петраускас (Литва)

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия