2. Други спортове
  3. Алина Загитова поведе след кратката програма на европейското

Алина Загитова поведе след кратката програма на европейското

Шампионката на България Пресияна Димитрова остана на последното 39-о място и не се класира за волната програма

Рускинята Алина Загитова поведе след кратката програма на европейското първенство по фигурно пързаляне в Москва. 15-годишната Загитова, която е световната шампионка за девойки, шампионка на Русия и победителка на финала на Гран При, оглави класирането пред родна публика с 80.27 точки, нейн личен рекорд и най-добър резултат за сезона.

За рускинята това е дебют на европейско първенство при жените. Само една състезателка в историята на фигурното пързаляне е получавала по-голям резултат за кратка програма. Това е рускинята Евгения Медведева на отборното световно първенство през миналата година - 80.85 точки.
Защитаващата титлата си Медведева, която доскоро се възстановяваше от контузия на крака, се нареди втора със 78.57 точки.

Италианката Каролина Костнер, която на 8 февруари ще навърши 31 години, получи трета оценка за кратката програма - 78.30 точки. Тя е бронзова медалистка от олимпийските игри в Сочи 2014.

Първите 24 фигуристки се класират за волната програма, което ще се състои на 20 януари.

Шампионката на България Пресияна Димитрова остана на последното 39-о място и не се класира за волната програма. 16-годишната Димитрова, която дебютира на европейско първенство, получи оценка от 24.76 точки (10.03 точки за технически елементи, 15.73 точки за компоненти на програмата и 1.00 наказателна точка).
Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година