2. Други спортове
  3. Андре Грайпел спечели петия етап от колоездачната обиколка на Италия

Андре Грайпел спечели петия етап от колоездачната обиколка на Италия

"Горилата от Рощок" измина 233-километровото рязстояние от Прая а Маре до Беневенто за 5 часа, 40 минути и 35 секунди

Германецът Андре Грайпел спечели 5-ия етап от колоездачната обиколка на Италия, изпреварвайки със спринт на финала в Беневенто (южна Италия) група колоездачи начело с французина Арно Демар. Холандецът Том Дюмулен запази розовата фланелка на лидер в генералното класиране.

33-годишният Андре Грайпел, наричан "Горилата от Рощок", за четвърти път в своята кариера печели етап от обиколката на Италия. Андре Грайпел (Германия) измина 233-километровото рязстояние от Прая а Маре до Беневенто за 5 часа, 40 минути и 35 секунди, следван от Арно Демар (Франция) - същото време, Сони Колбрели (Италия) - същото време, и др.

След днешния пети етап Том Дюмулен (Холандия) е начело в генералното класиране с време 19:40:48 часа, следван от Боб Юнгелс (Люксембург) - на 16 секунди, Диего Улиси (Италия) - на 20 секунди, и др. Утре ще бъде първият планински етап - 6-ият етап с дължина 157 километра ще стартира в Понте и ще завърши в Рокарасо.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София