2. Други спортове
  3. Ансамбълът ни остана четвърти на многобоя в Милано

Ансамбълът ни остана четвърти на многобоя в Милано

Момичетата ни не успяха да стигнат до медалите на Световната купа

Със съчетанията с ленти и топки завърши многобоя при ансамблите на петата Световна купа за сезон 2023. България бе представена от ансамбъл-жени в състав: Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова.

Възпитаничките на Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева допуснаха грешка в съчетанието си с ленти и топки и с общ от 65.600 (35.850 на 5 обръча и 29.750 на 3 ленти +2 топки) останаха извън тройката и завършиха на четвърта позиция в класирането да многобоя.

Златен медал за ансамбъла на Италия с общ актив от 69.400. Със същия актив от 69.400 е и ансамбълът на Израел, който грабна сребърните отличия.

Бронзът отиде при ансамбъла на Китай с общ сбор от 68.050.

Един от два възможни финала за ансамбъл-жени в  финален ден. Утре ще видим "перлите" само във финала на пет обръча, за съжаление не успяха да се класират сред най-добрите осем на смесеното съчетание, завършвайки на девета позиция.

Съдия за България на това състезание при ансамблите бе Християна Тодорова.

Победа за мъжете и равенство за жените на шахматната Олимпиада

Вижте как се справиха нашите днес в Будапеща

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"