2. Други спортове
  3. Ансамбълът спечели сребърен медал на финала на пет ленти на турнира Гран при в Москва

Девойките се класираха на пето място

Световните шампионки от ансамбъла на България по художествена гимнастика спечелиха сребърния медал на финала на пет ленти в първия турнир за годината от сериите Гран при в руската столица Москва. Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова. Те допуснаха леки неточности и получиха оценка от 17.100 точки.

За тях това е втори медал след титлата в многобоя в петък. Златните отличия завоюваха домакините от Русия. По-късно днес е финалът на два обръча и три чифта бухалки.

На финала при ансамблите девойки с пет топки България завърши на пето място. Българките изиграха страхотно почти цялото си съчетание, но на финала изпуснаха топка и получиха оценка 13.650 точки.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024