2. Други спортове
  3. Антъни Иванов остана втори на 100 метра свободен стил

Антъни Иванов остана втори на 100 метра свободен стил

Дениел Нанков спечели златото на 100 метра свободен стил в първия ден на Държавното първенство по плуване, което се провежда на басейн "Диана" в столицата.

Състезателят на ПСК Черно море финишира първи с време 50.18 секунди. Втори остана съотборникът му във варненския тим - Антъни Иванов, около когото се вдигна шум последните два дни във връзка със съобщението на БОК относно наказанието му за нарушаване на антидопинговите правила. Антъни Иванов взе среброто с време 51.33 секунди.

Трети е Борис Милев от Олимпия с 51.59 секунди.

Йордан Янчев (Спринт София) триумфира на 800 метра свободен стил с 8:17.58 минути, а призовата тройка допълниха двама състезатели от Турция - Емре Зейтиноглу е втори с 8:18.36, а трети е Мехмет Ефе Йълмъз с 8:19.93 минути.

Калоян Левтеров (Спринт София) очаквано взе златото на 100 метра гръб при мъжете с 56.65 секунди, следван от Валентин Филипов (Черно море) с 57.85 и Георги Янев (Левски) с 58.90 секунди.

Националката Жанет Ангелова (Акулите) завоюва първото място на 400 метра свободен стил с 4:23.720 минути.

Диана Петкова (Спринт) не остави шансове на конкуренцията и спечели финала на 200 метра съчетано (жени) с 2:17.78 минути. Втора остана турската състезателка на Галатасарай - Ниса Сердар, с 2:22.63 минути, а трета е съотборничката на Петкова в ПК Спринт - Калина Николаева с 2:25.75 минути.

Друга националка - Габриела Георгиева (Дамини), спечели с лекота финала на 100 метра гръб при жените с 1:02.78 минута. Втора остана турската състезателка Дуру Барисоглу с 1:05.35, а трета е 16-годишната Магдалена Пепегова (Дамини) с 1:05.84.

Утре шампионатът продължава, като финалите започват в 17.30 часа.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"