2. Други спортове
  3. Антоанета Бонева и Антон Ризов спечелиха олимпийски квоти

Антоанета Бонева и Антон Ризов спечелиха олимпийски квоти

Бонева завърши 25-а в САЩ, докато Ризов остана трети

Българските състезатели по спортна стрелба Антоанета Бонева и Антон Ризов спечелиха квоти за Олимпиадата в Рио де Жанейро догодина.

Бонева завърши на второ място на 25 метра пистолет на Световната купа по във Форт Бенинг (САЩ), с което си осигури участие в дисциплината на Игрите през следващото лято.   Тя влезе с най-висок резултат във финала, но в директната елиминация за златното отличие тя загуби с 1:7 от олимпийската вицешампионка от Пекин 2008 Гундегмаа Отряд (Монголия). С бронза се окичи действащата световна шампионка Цзинцзин Чжан от Китай.

Антон Ризов пък остана трети на 10 метра пистолет и също заслужи право да се състезава в дисциплината в Рио 2016. Ризов постигна 185.8 точки на финала, в която победител стана Милутин Стефанович (Сърбия) с 209.7   точки, а втори завърши водача в световната ранглиста Хаоран Ян (Китай) 209.0 точки.
Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024