2. Други спортове
  3. Антоанета Бонева със сребро от Европейското в Унгария

Антоанета Бонева със сребро от Европейското в Унгария

Мария Гроздева остана без квота за олимпийските игри в Рио

Антоанета Бонева донесе първи медал за България от европейското първенство по спортна стрелба в Дьор, Унгария.

Българската състезателка спечели сребро на 10 метра пистолет (жени) с резултат във финала 199,0 точки.

Украинката Олена Костевич защити европейската си титла от миналата година, като фиксира във финала 200,9 точки.

Трета е Зорана Арунович от Сърбия със 177,8 точки.

Бонева записа втори резултат в квалификациите 385 точки. Състезателката от Търговище започна с по-слаба първа серия (94), но след това показа защо е номер 1 в света на пистолет за миналата година, като със серия от десетки се изкачи в класирането и намери място във финала.

В битката за разпределението на медалите Бонева се движеше трета, но с последните изстрели успя стигне до среброто и отстъпи само на украинката Костевич.

По-рано в квалификациите двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева завърши 25-а с 376 точки и остана без квота за олимпийските игри в Рио.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София