2. Други спортове
  3. България изпусна шанс за медал от Европейското по хандбал

България изпусна шанс за медал от Европейското по хандбал

Тимът на Никола Добрев остана на последното място в групата

Отборът на България изпусна страхотна възможност да спечели бронзов медал от Европейското първенство по хандбал за младежи до 18 години във Варна. Тимът на Никола Добрев загуби с 27:29 от Люксембург в последния си мач в Група Б на турнира и остана на последното пето място в групата. Победа щеше да направи “лъвовете” втори в класирането и утре от 17,00 часа можеше да водят битка с Македония за бронзовите медали. Вместо това македонците ще играят срещу Фарьорски острови. Нашите финишираха на петото място и от 11,00 ч. ще играят срещу Кипър за 9-10-та позиция.

България започна много лошо срещата и след серия от 4 безответни гола изоставаше в резултата. Нашите успяха да се върнат в мача до полувремето, когато авансът на Люксембург бе само гол - 15:14.

През втората част бе много драматично, като пропуски в много важни моменти лишиха домакините от обрат. Три минути преди края на срещата люксембургците водеха само с гол - 26:25, но до края България не успя да пречупи коравия си съперник.

Мартин Тодоров и Делиян Илиев вкараха по 8 гола за България, докато Жак Торинзели се отличи също с 8 попадения. Страхотен мач за гостите направи стражът Шарел Хейм.

“Момчетата са разплакани. Жалко за шанса, който имахме - да играем за медал. Хвърлиха се доста сили. Младите момчета явно още не издържат на това психическо напрежение. Смятам, че в близките 1-2 годините те трябва да укрепнат психически. Днес не играхме никак добре в защита. Изпуснахме си шанса срещу Турция вчера, а днес срещу Люксембург. Съжалявам за това, което преживяват в момента. Малко не им достигна”, каза треньорът на България Никола Добрев.

Вратарят на нашите Ерсин Хюсейн заяви: “Слаба игра от наша страна, много грешки на защитата, мои грешки. Знаехме, че при победа ще играем за 3-4-то място и според мен излязохме много пренавити. Това ни попречи да вземем победата. Искам да благодаря на всичките си съотборници, на треньорите и на федерацията, за всичко, което ни осигури. Много ни е яд, но ще тренираме още по-усърдно и ще продължаваме напред”.

Големият финал в турнира ще бъде между отборите на Турция и Унгария. Маджарите спечелиха Група А след категорична победа с 37:22 над Македония. Мачът за титлата е утре от 19,00 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София