2. Други спортове
  3. България на пето място в групата след първия ден от елитния кръг на шахматната онлайн Олимпиада

"Трикольорите" записаха две победи и загуба днес

България заема петото място в група "С" след първия ден на елитната фаза на шахматната онлайн Олимпиада.

"Трикольорите" записаха победи над Армения с 3,5:1,5 и над Румъния с 4:2, след като стартираха със загуба с 1,5:4,5 от фаворита Русия.

Така след трите изиграни кръга днес българите имат 4 точки (9.0 мач-точки) и делят петото място с Англия, като с по 4 точки са още Хърватия, Египет и Армения, които са съответно втори, трети и четвърти заради повече спечелени точки в отделните мачове.

Едноличен лидер е Русия с пълен актив от 6 точки.

Онлайн-срещите на отделните дъски се играят с 15-минутна контрола и добавяне на 5 секунди на всеки ход.

Първата фаза завършва на 23 август, като победителят в групата от десет отбора се класира директно за четвъртфиналите, а вторият и третият състав в подреждането продължават на осминафиналите.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"