2. Други спортове
  3. България приключи участието си на Европейското по хандбал във Варна (СНИМКИ)

България приключи участието си на Европейското по хандбал във Варна (СНИМКИ)

Българският юношески национален отбор по хандбал приключи участието си на европейското първенство във Варна.

Воденият от Виктор Симеонов състав загуби драматично двубоя за класиране в мача за 5-6 място.

Тимът ни отстъпи с един гол разлика на Литва – 26:27 и зае седмата позиция в крайното класиране на първенството.

Отборът ни изигра най-добрия си мач на първенството и до последно имаше шанс да измъкне победата.

Тимът ни съкрати пасив от пет гола през първата част (3:8) и запази интригата за втората, като се оттегли на почивката с минимално изоставане – 16:17. През второто полувреме отборът на Литва поддържаше разлика от 2-3 гола.

Три минути и половина преди края съставът ни губеше с 24:27, но успя да върне интригата с попадения на Илиян Младенов и Марио Марев и две последователни страхотни спасявания на Николай Петров. При последната атака на Литва Ромас Аукстакалнис стреля в аут и България получи шанс да вкара мача в продължения.

Тимът ни обаче не успя да стигне до стрелба в заключителните 15 секунди, а само до девятка. Изстрелът на Михаел Иванов след края на редовното време беше спрян от стената и момчетата от Литва ликуваха.

Атила Хасан реализира 5 гола в мача, с по 4 завършиха Михаел Иванов и Божидар Симеонов. Последният беше избран за играч на мача в българския отбор. За Литва 11 попадения наниза Ромас Аукстакалнис.

След третата си загуба нашите приклюлиха участието си в турнира, а Литва ще срещне Финландия в спора за 5-то място. По-късно днес ще станат известни участниците и в двата финала.

България: Марио Марев-3, Божидар Симеонов-4, Атила Хасан-5, Милен Валентинов-2, Александър Илиев, Емилиян Стефанов, Илиян Младенов-2, Николай Петров, Любомир Пенков-1, Александър Николов-1, Георги Кръстев-3, Михаел Иванов-4, Милен Жеков, Енгиджан Хюсеин, Николай Атрев-1.
Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"