2. Други спортове
  3. България разгроми Фарьорски острови в eвроквалификация по хандбал при жените

България разгроми Фарьорски острови в eвроквалификация по хандбал при жените

След инфарктно първо полувреме нашите момичета се наложиха с 31:22

Близо 700 фенове на хандбала дойдоха и горещо подкрепяха женският ни национален отбор по хандбал в зала „Орловец” в Габрово в мача срещу Фарьорски острови. Двубоят бе Европейска квалификация за Швеция 2016 ,като освен с Фарьорите националките ни ще играят и с Азербайджан, а победителя от групата отива на втора квалификация с тимовете  на Испания, Холандия и Австрия.  Срещите от втория квалификационен кръг са на разменено гостуване и ще се проведат в периода от октомври 2015-та до юни 2016 година.

Двубоят пък срещу Азербайджан е в неделя от 18.00 отново в Габрово и ще се излъчва на живо по Канал 3.

Тази вечер първото полувреме срещу Фарьорски острови започна кошмарно за националките ни , които допуснаха 3 гола и чак в 8-ма минута чрез Лидия Ковачева отбелязаха попадение, като гостенките разчитаха на контраатаки и играха на границата на позволеното в защита. Постепенно България затвори влизанията по крилата и това обърка играта на Фарьорите. Първото изравняване дойде в 9.53 мин. при 4:4 след попадения на Ковачева и Елизабет Оморегие /2/. Отново обаче последваха силни минути за островитянките, които дръпнаха с нови 2 гола и дълго време поддържаха този аванс. На три пъти и гредите помогнаха на вратарката им Вивиан Петерсен, а чрез Нели Добрева /2/нашите изравниха резултата и две минути преди края на полувремето водеха с 11:10. В оставащите секунди до почивката за нарушение срещу Оморегие отново Добрева реализира от 7 метрово хвърляне за „затваряне” на полувремето при 12:10 за България.  С 5 гола през първата част се отличи Нели Добрева, а Елизабет Оморегие вкара 2.

Явно времето прекарано в съблекалнята на почивката и разбора на треньорския щаб воден от Росица Бакърджиева повлия върху представянето ни, защото България излезе с коренно променен стил и настроение  на игра и показа истинска класа и майсторство. Набързо резултатът стана 16:12, а в средата на полувремето вече беше 23:14 за България. Никакъв шанс не дадоха хандбалистките ни на гостенките и разликата стигна до 27:17. До края с нови голове се отличиха Веселка Калакунова, Мадлена Дончева , Соня Богданова и Нели Добрева за крайното 31:22 за България.

Най-резултатна в мача стана Нели Добрева с11 гола , Веселка Калакунова вкара 4. По три попадения записаха Елизабет Оморегие и Соня Богданова. С по два гола в мача завършиха Лидия Ковачева, Стефка Агова, а с по едно пападения Даниела Коцева, Недялка Делчева, Глория Павлова, Мадлена Дончева, Радостина Генкова и Силвия Атанасова.

Утре / събота/ от 18.00 часа е двубоя Азербайджан- Фарьорски острови, а в неделя в същия начален час е срещата България- Азербайджан. Само победителят от трите отбора продължава във следващата квалификационна група за Европейското първенство.
Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024