2. Други спортове
  3. България с бронз от Световната купа по хандбал след разгром над Индия

България с бронз от Световната купа по хандбал след разгром над Индия

Нашите момчета победиха с 47:18

Отборът на България спечели бронзовите медали от Световната купа по хандбал за мъже във Варна след разгрома победа над Индия с 47:18 (25:7). От началото на мача на терена в зала "Конгресна" на ДКС имаше един отбор – българският, подкрепян от многобройна агитка хандбални фенове.

Българите поведоха с 5:0 с два гола на капитана Светлин Димитров и по един на Божидар Симеонов, Кристиан Василев и Михаел Иванов преди гостите от Индия да върнат едно попадение. Последваха обаче 3 гола на Преслав Станчев и по един на Кристиан Василев и Светлин Димитров – 10:1. Натискът на българските момчета, агресивната защита, добрите намеси на Николай Петров и малкото грешки доведоха до уникалните 10 поредни гола - от 10:2 до 20:2 преди индийците все пак да върнат 2 гола. В края на полувремето треньорът Иван Василев смени на вратата Николай Петров с Стефан Димитров, а сигналът за почивка дойде при 25:7.

На полувремето кметът на Варна Иван Портних и президентът на БФХ Росен Добрев наградиха всички доброволци, които помогнаха в организацията на турнира. След края на срещата националите подариха на Портних две топки с автографи – една лично за него и една за музея на спорта във Варна.

При решен мач, втората част започна както завърши първата. С по три гола на Светлин Димитров и Преслав Станчев България дръпна с над 20 - 31:9. Рециталът на българите продължи и с нови две попадения на Димитров и едно на Иванов увеличиха разликата до 34:10. До края българските "лъвове" се забавляваха за крайното 47:18.

Най-полезен за българите беше Светлин Димитров с 11 гола. Той бе избран и за играч на мача. 7 добави Преслав Станчев, 6 Михаел Иванов, по 5 Иво Петков, Владислав Йоргов и Петко Петков, 3 Кристиан Василев, 2 Георги Атанасов, а по 1 Росен Колев, Тодор Калчев и Божидар Симеонов.

Стефани Стоева се класира на четвъртфинал в Любляна

Тя победи друга българка - Гергана Павлова с 22:20, 21:15

Радомир Стоянов отпадна, Сали Салиев излиза последен

Схватките са от световното за юноши в Понтеведра

Рекорд за Цанко Цанков!

Вече е на козлодуйския бряг в добро здраве. Старт в 03:17 часа, финал в 21:31 часа, добави той.

Цанко Цанков осъществи рекордното плуване на 100 километра в река Дунав

Примож Роглич с огромна крачка към спечелване на Обиколката на Испания

Две българки една срещу друга на турнир в Словения

По бадминтон

Националният отбор до 19г. завърши на 12-о място на Европейското първенство по водна топка