2. Други спортове
  3. България с два бронзови медала от турнира в Пезаро

България с два бронзови медала от турнира в Пезаро

Русия спечели всички титли на финалите при жените

България спечели два бронзови медала от Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро и от съпътстващия международен турнир. Ансамбълът за жени взе бронз на финала на пет ленти, а в отборния многобой за жени на съпътстващия турнир трети се класираха Катрин Тасева и Сара Стайкова.

Състезанието приключи с финалите на отделните уреди във всички категории. На финала на пет ленти шампион е Израел с 16.900 точки, пред Украйна с 16.850 точки и България с 16.800 точки. На два обръча и три чифта бухалки титлата спечели ансамбълът на Италия със 17.850 точки, пред Беларус със 17.350 точки и Израел със 17.250 точки. България не участва сред осемте най-добри тима.

При ансамблите девойки на пет топки златото взе Русия с 16.333 точки. На финалите при жените всичките четири титли завоюваха представителки на Русия.

На обръч спечели Маргарита Мамун (Русия) с 18.850 точки, пред Яна Кудрявцева (Русия) с 18.500 точки и Мелитина Станюта (Беларус) с 18.000 точки. На топка първа е Александра Солдатова (Русия) с 18.650 точки, пред Станюта с 18.250 точки и Мамун с 18.200 точки. На бухалки титлата е за Кудрявцева с 18.950 точки, втора е Мамун с 18.750 точки, а трета - Анна Ризатдинова (Украйна) с 18.200 точки. На лента отново победи Кудрявцева с 18.800 точки, пред Ризатдинова с 18.300 точки, а третото място разделиха Кудрявцева и Станюта с по 17.800 точки.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024