2. Други спортове
  3. България спечели бронзов медал в отборния многобой при жените на международния турнир по художествена гимнастика в Пезаро

България в състав Катрин Тасева и Сара Стайкова спечели бронзов медал в отборния многобой при жените на международния турнир по художествена гимнастика в италианския град Пезаро, който съпътства Световната купа, категория Б

България в състав Катрин Тасева и Сара Стайкова спечели бронзов медал в отборния многобой при жените на международния турнир по художествена гимнастика в италианския град Пезаро, който съпътства Световната купа, категория Б. Българския тим събра сбор от 66.195 точки. По регламент момичетата играят по две съчетания, а класирането е отборно. Най-добрите осем на всеки уред се класират за финалите в неделя. Така Сара Стайкова е финалистка на топка и лента, а Катрин Тасева - на обръч и бухалки.

В първия ден на състезанието вчера на обръч и топка българките получиха шести по сила оценки - Катрин Тасева 16.750 точки на обръч, а Сара Стайкова - 16.400 точки на топка. Днес Сара Стайкова игра лента и е с втора по сила оценка от 16.345 точки, а Катрин Тасева със седми резултат на бухалки - 16.700 точки.

В турнира участват 21 отбора. Победител стана Русия със 71.550 точки, пред Беларус с 67.950 точки и България с 66.195 точки. В топ 6 са още Азербайджан, Италия и САЩ. При ансамблите девойки във второто изпълнение на съчетанието с пет топки България получи 15-а оценка от 11.616 точки, след като гимнастичките допуснаха груби грешки. Вчера българският тим беше с пета оценка от 15.450 точки. В многобоя българските грации са на 12-о място със сбор от 27.066 точки и не се класираха за утрешния финал.

Отборът е в състав Мадлен Радуканова, Мадлен Сергеева, Станиела Йовчева, Теодора Александрова и Вивиан Черноокова. Шампион в многобоя при ансамблите девойки е Русия със сбор от 32.382 точки, пред Беларус с 32.1999 точки, Израел с 31.799 точки, Италия с 30.683 точки, Азербайджан с 30.633 точки и други. В надпреварата участват 17 ансамбъла. Турнирът продължава днес от 15.10 до 22.50 часа с изпълненията при ансамблите жени на два обръча и три чифта бухалки, където ще стартира България, и при жени индивидуално на бухалки и лента, с участието на Мария Матева и Невяна Владинова.

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024