2. Други спортове
  3. България вече има своя шампион от Световното първенство по канадска борба

България вече има своя шампион от Световното първенство по канадска борба

България за поредна година има своя световен шампион по канадска борба и това е Краси Костадинов в категория до 90 кг за мъже с дясна ръка, съобщиха от ръководството на Българска федерация по канадска борба.

На финала в Келоуна (Канада) Костадинов победи италианеца Едмир Фроку. Нашите състезатели завоюваха още  два медала - Георги Гайдарджиев спечели среброто и на дясна ръка при мъжете до 65 кг като на финала отстъпи отново на Роман Цинделияни (Русия), а Стоян Големанов загуби полуфиналния мач до 85 кг от Руслан Бабаев (Русия) и остана с бронзово отличие.

Малко не достигна на Пламен Кисов и Вероника Бонкова да спечелят медали. Те се класираха четвърти съответно в категория над 110 кг мъже и до 60 кг жени дясна ръка. Така равносметката на българския отбор от 30-то световно първенство по канадска борба е 7 медала - 3 златни, 3 сребърни и 1 бронзов.

Победа за мъжете и равенство за жените на шахматната Олимпиада

Вижте как се справиха нашите днес в Будапеща

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"