2. Други спортове
  3. България загуби от Латвия на Евро 2022 по хандбал

България загуби от Латвия на Евро 2022 по хандбал

Младежите не успяха да зарадват феновете във Варна

България отстъпи на Латвия с 26:32 в първия си мач от група „А“ на Европейския шампионат по хандбал за младежи до 20 години във Варна. Още в началото на мача капитанът ни Михаел Иванов падна лошо по гръб, което разстрой играта му за цялата среща. На няколко пъти и гредите помогнаха на латвийците, които пък изиграха много силен мач и се възползваха от българските пропуски.

„В първите 15 минути изгубихме концентрация пред гола и те бяха решаващи. През почти цялото първо полувреме не успяхме да реализираме сами срещу вратаря. Имахме положения, но не можахме да ги вкараме. Може би липса на концентрация и напрежение като за първи мач. Смятам, че латвийците не са нищо повече от нашите момчета, но те реализираха и успяха да контролират срещата. В последните 15-20 минути ние играехме по-добре от тях“, каза треньорът на българите Виктор Симеонов.

Той коментира и травмата, която получи в началото на мача Михаел Иванов.

„Той не беше на 100% след падането, но това е нашият спорт. Има сблъсъци, единоборства и никога не знаеш как ще приземиш. Може би е късмет“, коментира Симеонов.

За играч на мача за България беше обявен Божидар Симеонов, който отбеляза 6 гола. За латвийците Раус Симеонович реализира 10 попадения и стана №1 за тима си.

Най-резултатен за нашия отбор е Николай Генов със 7 гола, 5 добави Михаел Иванов, а 4 Георги Кръстев.

Следващият мач на нашите е от 17 часа на 4 юли (понеделник) срещу Чехия. На 7 юли (четвъртък) играем с Финландия.

Да подкрепят батковците в залата бяха и националните отбори за юноши и девойки до 16 години по плажен хандбал, които са на лагер във Варна преди Европейското първенство в Прага (Чехия).

В другата среща от нашата група „А“ Чехия победи Финландия с 31:19.

„Дворецът на културата и спорта“ във Варна е домакин и на двата Европейски шампионата за младежи до 20 години, което се случва за първи път в историята. България участва в първата надпревара от 2 до 10 юли, като е в предварителна група „А“ с Латвия, Чехия и Финландия. В група „Б“ са тимовете на Австрия, Нидерландия, Словакия, Турция и Грузия. Вторият турнир е 16 до 24 юли отново във Варна, като в него участват Израел, Литва, Гърция, Люксембург, Великобритания, Република Северна Македония, Швейцария, Румъния, Украйна и Косово.

Входът за Европейските шампионати е свободен. Всички срещи се предават директно в ефира на B1B.BOX.

Победа за мъжете и равенство за жените на шахматната Олимпиада

Вижте как се справиха нашите днес в Будапеща

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"