2. Други спортове
  3. България завърши без медал в двубоя на Световното по вдигане на тежести

България завърши без медал в двубоя на Световното по вдигане на тежести

България завърши с два медала в движенията на световното първенство по вдигане на тежести в Богота - злато със световни рекорди за мъже, младежи и юноши (220 кг) в изтласкването на 18-годишния Карлос Насар в кат. 89 кг
и сребро на Божидар Андреев в изхвърлянето на кат. 73 кг.

Последни в колумбийската столица излязоха Васил Маринов и Дейвид Фишеров в категория до 102 кг, като Васил зае девето място в двубоя с 377 кг, а стара травма в коляното попречи на представянето на Дейвид.

Двамата българи тръгнаха с еднакви тежести в изхвърлянето, като преодоляха 170 кг. След това Васил вдигна 174 кг и не успя на 176 кг, докато Дейвид усети остра болка в коляното и не можа да се справи със 174 кг и 177 кг. Това класира Маринов четвърти – на 1 кг от медалите, а Фишеров остана десети, но обострената стара травма в крака го отказа
по-нататъшно участие.

Лидер бе иранецът Реза Дедар със 177 кг, като първите шестима се вместиха в едва 3 кг, което правеше битката за
златото във второто движение и в двубоя още по-оспорвана и неизвестна.

Маринов започна изхвърлянето „на сигурно“ с 203 кг, а за да остане в зоната на медалите трябваше да направи голям скок нагоре в тежестите. Във втория си опит Васил не вдигна 208 кг, след това за да спечели време между излизанията си на подиума поиска без успех 210 кг.

Шампион с 391 кг стана Фарез Ибрахим Елбак от Катар с 391 кг.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"