2. Други спортове
  3. България завърши на 8-мо място на Европейското по ръгби за жени в Сараево

България завърши на 8-мо място на Европейското по ръгби за жени в Сараево

Шампион стана отборът на Латвия , които победиха на финала Малта с 15:7

Националният ни отбор при жените по ръгби 7 се класира на осмо място на завършилото в Босна и Херцеговина Европейско първенство-Конференция 1. Шампионатът се проведе в Сараево, а равносметката за нашите е две победи и три загуби.

„Всичко започна отлично за нас с изразителна победа над Сърбия с 31:0 в групата. Кратката почивка до следващия мач със Словакия си каза думата и паднахме с 10:36. Най-важния ни мач беше срещу Литва в същия ден и въпреки умората момичетата се раздадоха и спечелихме с 10:5. Така се класирахме на 2-ро място в групата, влязохме в Топ 8. На следващия ден срещнахме големия фаворит и бъдещ шампион от Латвия, които ни надиграха, а в мача за 7-8 място допуснахме поражение от Хърватия и заехме осмата позиция в крайното класиране. Не искам да се оправдавам, но времето беше адски тежко и на моменти градусите стигаха до 35-36. Въпреки това играхме добре и изпълнихме минималната цел, а именно оставане в дивизията и догодина.”, заяви наставникът на България Павел Велков.

Шампион стана отборът на Латвия , които победиха на финала Малта с 15:7, на третото място  се класира Турция, след успех над Словакия с 19:5.

„ Поздравления за духа и себераздаването на момичетата. Показаха характер във всички мачове при тази силна конкуренция. В средата сме на крайното класиране, а след нас са доста сериозни държави като Австрия, Словения и Босна и Херцеговина, които имат много по –големи бюджети от нашия и могат да правят дълги лагери и да участват в различни международни турнири. Със сигурност обаче станахме №1 по екипировка. Идеята с българската роза във фланелките се превърна в истински хит на шампионата и наред с поздравленията за доброто представяне на терена , получихме аплодисментите на всички за креативността на хората, които измислиха тази наша визия в Сараево”,сподели след края на турнира президентът на БФРъгби Атанас Зафиров.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София