2. Други спортове
  3. Българките започнаха без медали на Евро 2023 по вдигане на тежести

Българките започнаха без медали на Евро 2023 по вдигане на тежести

Нижте подробности

Българските състезателки записаха осмо и девето място в първия ден на Европейското първенство по вдигане на тежести в Ереван (Армения).

В категория до 45 кг 14-годишната Бояна Костадинова от пловдивския спортен клуб Марица с личен треньор Борислав Налбантов завърши на осмата позиция с двубой от 134 килограма. Девета се нареди 18-годишната Рени Русева със 125 кг. Тя е от ТСК Русе с треньори Радослав Атанасов и Кръстина Атанасова. И двете българки са дебютантки на голям форум.

Европейска шампионка стана Джансу Бекташ от Турция със 162 кг. Тя подобри три европейски рекорда за девойки със 72 кг в изхвърлянето, 90 кг в изтласкването и с двубоя от 162 кг.

Абсолютният дебютант при жените Магдалена Димитрова до 49 кг на 15 години от СК Титан (Варна), с личен треньор Живко Николов, се представи достойно, въпреки че не успя да влезе в класирането.

"С участието на дебютантките при жените в това първенство целим основно те да натрупат опит на големи международни състезания, без да имаме очаквания за класирания. Въпреки това имаме добри резултати при тези млади състезатели", коментира Иван Иванов, треньор на българския национален отбор по вдигане на тежести.

Шампионатът, в който ще участват 318 състезатели от 40 нации, започна в столицата на Армения днес и ще продължи до 23 април.

Днес в 14:00 часа българско време на подиума ще се качи двукратният европейския шампион Ангел Русев до 55 кг със заявка за златото в категорията. В тази категория е и Дениз Данев, също състезател на ТСК Русе.

На 16 април в 19.00 часа българско време европейската си титла от Тирана 2022 ще защитава Иван Димов (до 61 кг), а Габриел Маринов (до 61 кг) ще се бори поне за бронзов медал, който спечели на миналогодишното европейско първенство.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"