2. Други спортове
  3. Българските борци спечелиха осем медала на турнир в Измир

Българските борци спечелиха осем медала на турнир в Измир

В класическия стил Стасимир Дойчинов загуби на финала при 76-килограмовите от представителя на Унгария

Осем медала спечелиха младите български борци от турнира за кадети и кадетки в свободен и класически стил "Виктори къп" в Измир, Турция. В класическия стил Стасимир Дойчинов загуби на финала при 76-килограмовите от представителя на Унгария с минималното 0:1. В категория до 85 килограма пък Димитър Христов и Мартин Кирилов се окичиха с бронзови медали.

Още три пети места заеха националите, водени от новия старши треньор Стефан Тошев, а това са: Петър Гичев (42 кг), Никълъс Сулев (58 кг) и Асен Петров (85 кг). При кадетките Сезен Белберова триумфира със златото в категория до 52 кг, Петя Делчева е втора в категория до 38 кг, а бронз спечелиха Мариела Желязкова (40 кг), Иоана Маринкова (60 кг) и Сийка Иванова (65 кг). Тимът, воден от Тодор Кънев, завърши трети в отборното класиране.

В свободния стил трима от националите завършиха на крачка от отличията. Тургай Юмергюве (63 кг), Велико Великов (76) и Божидар Тодоров (85 кг) загубиха малкия финал и останаха пети. Отборът бе воден от старши треньора Кирил Вътев. Турнирът бе част от подготовката на борците за предстоящите европейско и световно първенство през август.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024