2. Други спортове
  3. Българските гимнастички си осигуриха четири финала след първия ден на турнира в Тарту

При девойките Катрин Цонева игра много силно днес и се класира и за двата финала - въже и обръч

Успешно се представиха българските състезателки при жените и при девойките в първия ден на международния турнир по художествена гимнастика "Мис Валънтайн" в Тарту (Естония).

При девойките отборът на България е в състав Катрин Цонева и Ева Брезалиева, а при жените - Вая Драганова и Лъчезара Пекова. И четирите състезателки са абсолютни дебютантки в своите възрастови групи на такъв форум.

При девойките Катрин Цонева игра много силно днес и се класира и за двата финала - въже и обръч. За съчетанието си с въже тя получи оценка от 15.900 точки, а на топка 15.800 точки.

Ева Брезалиева допусна сериозни грешки на въже и беше оценена с 12.850, но изигра хубава топка, за която получи 15.250 точки.
Като цяло и двете българки показаха много силни и трудни композиции, но Катрин Цонева успя да ги изиграе чисто.

При жените Вая Драганова се класира за финала на обръч, където получи оценка от 17.300 точки, а на топка направи много сериозна грешка и беше оценена с 15.500.

Другата българка Лъчезара Пекова намери място във финала на топка с оценка 16.100 точки, а на обръч получи за изпълнението си 17.200 точки, но не е сред финалистките

И при жените и при девойките за финалите на отделните уреди се класира по една гимнастичка от държава.

Утре състезанието продължава с изпълнението на бухалки и лента и в двете възрастови категории, като в края на деня ще бъде обявено класирането в многобоя, както и финалистките на другите два уреда.