2. Други спортове
  3. Българските плувци стартираха успешно на Европейското

Българските плувци стартираха успешно на Европейското

Петър Мицин, Тея Николова, Никола Караиванов и Виктор Христов дадоха отлично начало на българското участие на Европейското първенство по плуване за юноши и девойки в Белград.

Петър Мицин постави нов национален рекорд и даде най-доброто време в сериите на 200 м. свободен стил при юношите. Българският състезател финишира за 1:47.41 мин. Възпитаникът на Николай Вакареев оставни на 1.01 сек. след себе си италианеца Алесандро Рагаини, който даде второто най-добро време. В същата дисциплина Васил Тушев и Джулиен Черкезов останаха извън местата даващи право на участие в следващата фаза. Тушев завърши 48-и, а Черкезов се нареди 56-и.

Тея Николова намери място сред полуфиналистките на 50 м. бруст при девойките. Тя завърши дистанцията за 31.88 сек., което и отреди деветото място в сериите. Най-доброто време даде естонката Енели Йефимова - 30.39 сек.

Никола Караиванов и Виктор Христов се класираха за полуфиналите на 200 м. бътерфлай при юношите. Караиванов спря хронометъра на 2:03.44 мин. И се нареди на 12-о място, а Христов е 15-и с 2:04.16 мин. Най-доброто време в сериите беше за италианеца Андреа Камоци, който единствен слезе под две минути, завършвайки за 1:59.38 мин.

Лора Великова се нареди на 23-о място в плуването на 400 м. съчетано при девойките с време 5:02.30 мин. Александра Димитрова се нареди на 25-о място в сериите на 50 м. гръб при девойките, финиширайки за 29.93 сек., а Магдалена Пепегова е 50-а с 31.30 сек. В същата дисциплина при юношите Валентин Филипов даде 38-о време с 26.84 сек. Алекс Стойнов беше 48-и в сериите с 27.54 сек. Щафетата ни при юношите на 4х100 м. свободен стил не успя да намери място сред финалистите. Петър Мицин, Васил Тушев, Алекс Стойнов и Виктор Христов дадоха 13-о време с 3:26.44 мин.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"