2. Други спортове
  3. Българските юноши обраха овациите на колоездачно състезание в Сърбия

Българските юноши обраха овациите на колоездачно състезание в Сърбия

Георги Гинин спечели безапелационно първото място, като стартира с юношите старша възраст, въпреки че е по-малък и реално трябва да кара с младшата

Юношеският национален отбор на България записа страхотно представяне по време на колоездчните състезания в съседна Сърбия. Отборът ни кара в два старта в Нови Сад за „Fair Cities Trophy” 2015.

В първия ден Михаил Михайлов остана 2-ри, като за първата позиция не му достигна и малко късмет. Във второто състезание на другия ден обаче, българското превъзходство бе тотално. Георги Гинин спечели безапелационно първото място, като стартира с юношите старша възраст, въпреки че е по-малък и реално трябва да кара с младшата. Трасето бе с дължина 100 км, а Гинин се откъсна още след 5-ия километър и до края водеше колоната напълно сам.

Вчера вечерта надеждите ни отпътуваха за Франция, където ще стартират в още едно състезание, осигурено им от Българския колоездачен съюз. Нашите момчета ще мерят сили на 22th Trophee Centre Morbihan идния уикенд. Състезанието е кръг от Световната купа и се чака ново добро класиране.

Наред с това в БКС очакват отговор и от Унгарската федерация за състезание в последните два дни на май, на което почти сигурно отново още има наши представители. След този „европейски рейд”, юношите ни трябва да се приберат у нас.

От родния Съюз правят всичко възможно да осигурят и максимално добра подготовка на състезателите ни и за предстоящото Европейско първенство на писта в Атина, което ще се проведе в периода 14-19 юли. За целта са изпратени документи за подготвителен лагер именно в гръцката столица от 19 юни до 10 юли.
Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024