2. Други спортове
  3. Българският ансамбъл заема четвърто място след първия уред на турнира от Световната купа в Лисабон

Впоследствие повишиха оценката на грациите ни

Българският ансамбъл заема четвърто място в класирането за многобоя след първия уред на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в португалския град Лисабон. Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, получиха за своето изпълнение на пет ленти оценка от 17.400 точки.

Първоначално оценката на българките в реално време беше изписана 16.800 точки, след което няколко пъти беше поправена и накрая стана 17.400 точки. От БФХГ съобщиха, че след настояване на Мария Гигова, която е супервайзър на Световната купа, съдиите са гледали видеозапис на изпълнението на българките, което е довело до промяна и повишаване на оценката.

Ансамбълът на Русия е с най-висока оценка на пет ленти - 17.900 точки, а в класирането следват Израел със 17.650 точки и Испания със 17.450 точки. В топ 6 са още Италия и Беларус. На Световната купа в Лисабон участват 9 ансамбъла. Изпълненията на два обръча и три чифта бухалки по програма е в събота от 19.05 часа българско време. Около полунощ тази вечер ще приключи надпреварата на обръч и топка при жените, където ще участват българките Невяна Владинова и Катрин Тасева.
10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София