2. Други спортове
  3. Битка за 3-то място в предпоследния кръг в хандбалното първенство при мъжете

Битка за 3-то място в предпоследния кръг в хандбалното първенство при мъжете

При жените предстои последният 14 кръг от редовния сезон

Предпоследният кръг на редовния сезон в „А”група при мъжете по хандбал предлага интересна програма и дерби за 3-то място между отборите на Добруджа и Локомотив / Варна/. Мачът в Добрич до голяма степен ще реши изхода за въпросната позиция преди плейофите, които започват от 4 април. Домакините са с актив от 14 точки, а гостите с 15-сет, като при победа варненци ще си гарантират третото място в крайното подреждане.

В плейофите победителят от редовния сезон ще играе срещу класиралия се на 4-място, а втория и третия ще се срещнат по между си / играе се до две победи/.  Спечелилите от двете двойки ще играят финал за определяне на шампиона на страната. Шампионите от последния сезон Фрегата / Бургас/ ще изиграят два мача този уикенд.

В събота гостуват на НСА в София, а ден по-късно е изтеглената среща от 14-кръг в Благоевград срещу последния Интер-Академик. Бургазлии ,които са на второто място ще играят в двете срещи за обиграване на отбора предвид предстоящите мачове от „Финалната четворка” за Купата на България , които ще бъдат следващия уикенд в Габрово. Лидерът във временното класиране Спартак Варна посреща Осъм и при успех ще си гарантира първото място, кръг преди края на редовния сезон.

Ето и програмата за предпоследния кръг при мъжете :

13 кръг- А група, мъже
14 март 2015г. (събота)
В Благоевград , 12.00 часа, Интер-Академик – Левски (гр. Левски)
В София, 15.00 часа, НСА- Фрегата (Бургас)
Във Варна, 15.30 часа, Спартак- Осъм (Ловеч)
В Добрич, 17.00 часа, Добруджа- Локомотив (Варна)
Изтеглена среща от  14 кръг (неделя)
В  Благоевград,  14:00 часа, Фрегата – Интер-Академик

При жените предстои последният 14 кръг от редовния сезон. Отборите, които ще играят плейоф за определяне на шампиона на България са вече известни и предстоят протоколни срещи. Бъки / Габрово/, Етър 64, Шумен 98 и Свиленград-ПУ са тимовете ,които заемат от 1-4 място и от 28 март започват мачовете за шампионската титла. Регламентът е като при мъжете. Победителят играе срещу 4-ия от редовния сезон, а втория и третия помежду си. / играе се до две победи/ . Спечелилите двойките играят за титлата при жените за 2015 година.

Програмата за последния 14 кръг, А група, жени
Във Велико Търново ,15:00, Етър’64 – Поморие
В Свиленград, 14:00, Панагюрище – Свиленград-ПУ
16 март 2015г. (понеделник)
В Габрово, 15:00, Бъки – Хасково
Шумен’98 – почива

През уикенда ще се определят и шампионите в  турнирите за Купата на България при юноши и девойки до 16 години, като Горна Оряховица и Хасково ще бъдат домакини на надпреварите.
Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024