2. Други спортове
  3. Бивш треньор на сестри Стоеви ще тренира турските национали

Бивш треньор на сестри Стоеви ще тренира турските национали

Под ръководството на Гюнтер Хубер сестри Стоеви спечелиха единствения златен медал за България на Европейските игри в Баку

Известният германски бадминтон специалист Гюнтер Хубер поема националния отбор на Турция от 1 февруари. Бившият наставник на Габриела и Стефани Стоеви ще работи в следващите 5 месеца с местната федерация. Целта е Хубер да подготви най-добрите турски състезатели за започващото в средата на февруари Европейско отборно първенство за мъже и жени в Казан, Русия, и те да спечелят макмимален брой квоти за Олимпиадата в Рио де Жанейро.

„Турската федерация по бадминтон ме покани да помогна в период, в който нямам други ангажименти с елитни състезатели. За мен е голямо удоволствие да работя с тази федерация и с нейния президент Мурат Озмекик. Целите ни са добро представяне в Казан. Олимпийските квалификации завършват с Европейското първенство във Франция през април. Надявам се освен квоти за Рио на единично мъже и жени и двойки жени, да помогна на турската бадминтонистка Йозге Байрак да спечели още един медал след бронзовото отличие от 2014 година. Базата в Бурса е на невероятно ниво, финансирането също е напълно обезпечено", коментира Хубер.

Германецът, който дълги години беше Директор развитие на Световната федерация по бадминтон, беше наставник на сестри Стоеви от пролетта на 2012 година до септември 2015 година. Под ръководството на Гюнтер Хубер те спечелиха единствения златен медал за България на Европейските игри в Баку, златни отличия от европейското за девойки (на единично и на двойки) и над 30 турнирни титли. Заедно с него Габриела и Стефани стигнаха до №12 в световната ранглиста на двойки.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София