2. Други спортове
  3. Боряна Калейн със сребро на бухалки и лента във Валенсия (ВИДЕО)

Боряна Калейн със сребро на бухалки и лента във Валенсия (ВИДЕО)

Българката е световна вицешампионка

Боряна Калейн спечели втори медал за България от Световното първенство по художествена гимнастика във Валенсия. Възпитаничката на Марияна Памукова спечели сребърно отличие във финала на бухалки след страхотна игра, но оценена с 33,550, и то след контестация.

Победителка на бухалки стана Дария Варфоломеев, която получи трети медал с оценка от 34,350. Трета остана Виктория Оноприенко от Украйна със същата оценка като на Калейн, но с по-слабо изпълнение.

Другата представителка на България - Стилияна Николова, допусна грешка и получи 32,050 точки, които не й стигнаха за медал.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"