2. Други спортове
  3. БРАВО! Николай Русев спечели сребърен медал на световното първенство по спортно катерене

Той остана втори във възрастовата група 14-15 години

Николай Русев спечели сребърен медал в комбинацията в последния ден на световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки във Воронеж (Русия), съобщиха от българската федерация.

Днес се проведе дисциплината скорост във възрастовата група 14-15 години, а Николай Русев и Николай Ангелов се класираха за финала с личен резултат, съответно 7.16 секунди и 7.99 секунди.

На финала за първите 16 в групата Русев успя да запази класирането си от квалификацията и зае 7-о място. Николай Ангелов свали още 35 стотни от личния си резултат в скоростта и с време 7.58 секунди се изкачи на 10-о място.

След приключването на скоростта стана известно класирането за комбинацията в групата юноши 14-15 години, която е за състезателите, взели участие в трите дисциплини на катеренето - трудност, боулдър, скорост. Николай Русев завоюва втория си медал - сребърен на световното първенство с 10 точки от трите дисциплини. Шампион е Дилън Кънтримен от САЩ, а третото място е за Тимо Ужник от Австрия.

В класирането по нации на световното първенство начело е отборът на САЩ с 4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала, следвани от Великобритания с 3 златни и 3 сребърни, и Япония с 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. България е на 9-о място от общо 15 страни спечелили отличия сред 38-е участнички в шампионата.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"