2. Други спортове
  3. Чардафон се спаси от загуба в Горна Оряховица с гол в последната секунда

Чардафон се спаси от загуба в Горна Оряховица с гол в последната секунда

"Железничарите" изпуснаха преднина от четири точки десет минути преди края

С късен гол Чардафон измъкна равенство 26:26 (10:12) при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 12-ия кръг на мъжкото хандбално първенство. Домакините бяха близо да поднесат нова изненада, след като през миналия месец победиха друг от фаворитите Добруджа. Младият отбор на Йордан Димитров доминираше през по-голямата част от срещата, но липсата на опит в края си каза думата.

"Железничарите" имаха аванс от 21:17 десетина минути преди сирената, но с добра серия габровци обърнаха до 24:23. Въпреки че играха с числено намален състав два пъти в последните пет минути локомотивци успяха да поведат с 26:25, но в последната секунда лидерът на гостите Димитър Петков изравни.

Най-резултатен за горнооряховци бяха Михаил Иванов с 8 попадения и Тодор Костов със 7. За Чардафон със 7 гола се отличи Петков, а Цветомир Христов се разписа 6 пъти. Габровци делят второто място с Добруджа с по 18 точки, а убедително лидер с пълен актив е шампионът Локомотив (Варна). Спартак (Варна) се утвърди на четвъртото място със 17 точки след успех над НСА в София с 36:29 (20:13). Пирин (Гоце Делчев) остана пети с 14 точки след домакинско 35:28 (18:9) над Левски (Левски). Локомотив (Горна Оряховица) е шести с 11 точки.

Срещи от 12-ия кръг на мъжкото хандбално първенство:

НСА - Спартак (Варна) - 29:36 (13:20)
Локомотив (Горна Оряховица) - Чардафон - 26:26 (12:10)
Фрегата (Бургас) - Осъм (Ловеч) - 18:32 (6:15)
Пирин (Гоце Делчев) - Левски - 35:28 (18:9)

в събота:
Локомотив (Варна) - Добруджа - 36:25 (17:12)

В класирането с пълен актив води шампионът Локомотив (Варна) с 24 точки, следван от Добруджа и Чардафон с по 18 точки, Спартак (Варна) със 17, Пирин (Гоце Делчев) с 14 точки, Локомотив (Горна Оряховица) с 11 точки, Осем (Ловеч) с 10 точки и др.