2. Други спортове
  3. Чехия стана шампион от днешния ден на Европейското по модерен петобой в София

Чехия стана шампион от днешния ден на Европейското по модерен петобой в София

Смесена двойка от Чехия взеха златните медали

Смесената двойка на Чехия Наталия Дианова и Ян Куф са златните медалисти от днешния ден на Европейското първенство по модерен петобой, което се провежда на комплекс „Дианабад” в София. В дисциплината микс (жена и мъж) двамата събраха 1432 точки и триумфираха като победители.

Втори се класираха Русия с Доната Римшейт и Александър Савкин (1424 точки), а трети и носители на бронзовото отличие станаха Италия благодарение на Лавиниа Бонесио и Ауро Франческини ( 1409т). Българските национали и представители в дисциплината Василена Тимофеева и Тодор Михалев събраха 1038 точки и се наредиха на 12-то място в крайното класиране.

„ Добро представяне на нашите състезатели от първия ден до момента. Имайте предвид, че с изключение на Димитър Кръстанов, която е с квота за Рио всички останали за младежи и девойки, като това е дебютното им участие при мъже и жени. Младото поколение ни е с голям потенциал и в тяхната възраст на турнири от Европа се връщат с медали. Тук обаче конкуренцията е убийствена. Пристигнаха олимпийски медалисти, световни и европейски шампиони. Александър Лесун от Русия е четирикратен първенец на планетата, Адам Марош от Унгария е европейски шампион и носител на световни купи, англичанина Джейми Кук спечели световната титла и е в София, чехът Полиски, също голямо име и шампион.

При жените Анита Шлоу ще участва, тя триумфира със световната купа в последното издание. Елитът на европейския модерен петобой е тук. Това е последното голямо първенство преди Олимпиадата и се явява като генерална репетиция за всички”, сподели президентът на БФМодерен петобой Андрей Кузманов. Големите шампиони на Европа пристигнаха днес в София и от утре ще се включат в квалификациите индивидуално при мъжете и жените.

Програмата за утрешния ден / четвъртък/ включва пресявките при дамите. За България ще участват Пресиана Дишова, Аделина Петрова, Василена Тимофеева и Кристина Данаилова. Първата дисциплина – фехтовка започва в 10.00 часа. Входът за зрители на спортен комплекс „Дианабад” е свободен.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София