2. Други спортове
  3. Четири нови рекорда паднаха във втория ден на държавното по плуване

Четири нови рекорда паднаха във втория ден на държавното по плуване

Антъни Иванов от КПС "Етър 2000" (Велико Търново) спечели златото на 100 метра бътерфлай с два рекорда за младежи и за мъже с време 52.72 секунди

Четири нови рекорда паднаха във втория ден на държавното лично отборно първенство по плуване в малък басейн за мъже, жени и младежи на Спортната палата в София.

Антъни Иванов от КПС "Етър 2000" (Велико Търново) спечели златото на 100 метра бътерфлай с два рекорда за младежи и за мъже с време 52.72 секунди. Времето на таланта е по-добро от досегашното върхово постижение на Георги Палазов - 52.76, поставено преди 13 години в Дъблин.

На 50 метра бътерфлай с време 27.48 секунди Добромира Иванова от "Бриз" (Бургас) подобри националния рекорд за жени. Иванова свали 2 стотни от рекорда на Нина Рангелова, която държеше стандарта с 27.50, поставен преди две години.

На 100 метра свободен стил Диана Петкова от "Спринт" (Пловдив) завърши втора с нов рекорд за девойки старша възраст с време 56.57. Дисциплината спечели Нина Рангелова (Спринт) с 54.64 секунди. На 400 метра съчетано (мъже) триумфира Калоян Николов (Левски) с 4:27,39 минути, а на 100 метра гръб (жени) без конкуренция бе Габриела Георгиева от ЦСКА с 1:00.72 минута. Утре шампионатът продължава.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София