2. Други спортове
  3. Четвърто злато за младите български щангисти на Евро 2016

Четвърто злато за младите български щангисти на Евро 2016

Кристиян Йорданов шампион в кат. 69 кг при 15-годишните

България спечели четвърти златен медал и общо седмо отличие на продължаващото в полския град Нови Томисл Европейско първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки. Кристиян Йорданов стана шампион в кат. 69 кг при 15-годишните със 109 кг изхвърляне, 141 изтласкване и общо 250 кг двубой.

При 17-годишните Атанаска Илиева бе трета в първото движение, но в крайното класиране остана четвърта в кат. 53 кг с общ резултат 159 кг(71 и 88).

Така България вече има в сметката си 4 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медала на еврошампионата в Полша, след като в предишните дни Дияна Димитрова, Стилян Грозданов и Ангел Русев станаха шампиони, Ивана Петрова и Надежда Мей са втори, а Диян Пампорджиев се нареди трети.

Част от нашите медалисти се прибират в четвъртък, 15 септември, с полет от Варшава, който се очаква около 14 ч. на Терминал 2 на Аерогара София.

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София