2. Други спортове
  3. Даниел Александров спечели бронз в последния ден на Европейското първенство в Рига

Българският борец спечели отличието в категория до 80 килограма на класическия стил

Даниел Александров спечели бронзов медал в последния ден на Европейското първенство по борба в Рига. Александров спечели отличието в категория до 80 килограма на класическия стил.  2 минути и 36 секунди бяна необходими на Даниел Александров, за да заслужи третото място на шампионата в столицата на Латвия. В малкия финал българинът победи с технически туш 9:0 точки Райбек Бисултанов от Дания.

Преди схватката за медал Даниел Александров показа отлични качества с победите си над Матузечичус от Литва, Джим Петерсон от Швеция и Рафиг Хюсейнов от Азербайджан. Срещу Паскай Еселе в полуфиналите обаче българинът отсъпи с технически туш две минути след началото на схватката, съобщава БНТ.

В категория до 71 килограма Свилен Костадинов също можеше да стигне до мач за бронзовото отличие, но отсъпи в равностоен репешаж на румънеца Томи Хиновеану. Другите ни представители в Рига Николай Байряков и Илиян Георгиев останаха далче от двубоите за разпределението на медали.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София