2. Други спортове
  3. Дара Малинова взе бронз на бухалки на турнир в Баку

Дара Малинова взе бронз на бухалки на турнир в Баку

Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на бухалки при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "AGF Trophy" в Баку (Азербайджан). За изпълнението си тя получи оценка от 29.500 точки и се нареди на трето място.

Българката направи отлични квалификации и се класира за финалите на всичките четири уреда. В останалите три днес тя завърши пета на топка с 28.000 точки, шеста на обръч с 28.600 и осма на лента с 26.100 точки.

Междувременно, Магдалина Миневска зае седмо място на финала на бухалки на Световната купа в Ташкент (Узбекистан). Националката, която успя да се класира сред осемте най-добри само на този уред, беше оценена с 29.200 точки.

Златното отличие взе световната шампионка в многобоя от София 2022 София Рафаели от Италия с 33.850 точки, втора е Дария Варфоломеев от Германия с 32.050 точки, а трета се нареди представителката на Унгария Фани Пигнички с 31.000.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"