3. Дерби при жените от десетия кръг на хандбалното първенство този уикенд

Дерби при жените от десетия кръг на хандбалното първенство този уикенд

Вижте програмата при мъжете и жените

Много оспорвана среща се очаква в Габрово в събота (6 февруари) от 14.00 часа в зала „Орловец”.

Домакините от „Бъки”, които са 3-ти във времеменното класиране на Държавното първенство по хандбал при жените приемат лидера Етър 64 от Велико Търново. През последните години двата тима са водещи в родния шампионат и се познават отлично.

„Този път нямаме проблеми с контузени хандбалистки. Всички са на линия за дербито и тренирахме цялата група през седмицата. Очаквам една истинска битка на терена през цялото време. Мачът е с особен заряд между двата тима и мисля че, който издържи психически , той ще спечели”, сподели треньорката на „Бъки” Веселина Златева.

Гостенките от Велико Търново ще пристигнат в Габрово , за да защитят първото място в класирането на женското първенство.  Преди този мач Етър 64 са лидерки с 16 точки, на 2-рото място са Свиленград- ПУ с 14т, а „Бъки” са 3-ти също с 14 точки, но с по –лоша голова разлика.

„И в нашия отбор нямаме проблеми с болни или контузени състезателки, което не се е случвало отдавна. Доколкото имам информация и в лагера на „Бъки” са на линия с най-добрите, така че очаквам един стойностен мач в зала „Орловец”. Отиваме в Габрово ,за да играем, както винаги добър хандбал и сме готови и концентрирани за предстоящото дерби”, заяви Йонка Генчева- ст.треньор на Етър 64.

Ето и програмата за всички мачове от хандбалното първенство на България при мъже и жени*:

МЪЖЕ, 11 кръг

06 февруари 2016г. (събота)
13:30 Локомотив Вн (1 ) – Левски (гр.Левски) (6)
14:00 Добруджа  (3)– Локомотив ГО (8)

07 февруари 2016г. (неделя)
14:00 Спартак Вн (4) – Левски  (София) (7)

07 февруари 2016г.(неделя)
14:00 Ники спорт  (Сливница ) (7)– Хасково (6)

*В скоби са местата на отборите във временното класиране!
10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София