2. Други спортове
  3. Детронираха шампиона по снукър на България в първия кръг на Републиканското (СНИМКИ)

Калин Върбанов се наложи в драматичен мач с 4:3 над Георги Величков

Първата изненада на Републиканското първенство вече е факт. Поставеният под номер 1 в схемата и водач в националната ранглиста Георги Величков, отпадна още в 1/16 финалите на турнира. Именно Георги Величков спечели последните три титли от републиканските шампионати, с което изненадата от отпадането му е още по-голяма

Това означава, че със сигурност България ще има нов водач в ранглистата след края на турнира. Двубоят на Георги Величков срещу Калин Върбанов се разви драматично като победата отиде за Върбанов след 4:3 фрейма. В следващият си двубой той ще се изправи срещу Теодор Чомовски в 1/8 финалите.

Тримата основни фаворити за титлата и първото място в ранглистата започнаха с лесни победи своите срещи днес. Братислав Кръстев се справи с 4:0 над Лъчезар Гергов. Именно Гергов пък направи брейк от 62 точки още в квалификациите вчера. Следващият двубой на Кръстев е срещу Красимир Камешев около 22:30 часа.

Ивайло Пеков показа своята добра форма и след брейкове от 50 и 54 спечели двубоя срещу Георги Георгиев с 4:0 фрейма.  Следващият съперник на единствения българин играл в квалификации на Световното първенств е Юлиан Петров, който надви Тихомир Йорданов с 4:2 фрейма.

Христо Сираков също ще се бори до последно за първите места в ранглистата след като спечели с 4:0 над Васил Бахтарлиев.

Осминафиналите продължават тази вечер в спортен бар Академията. Утре от 10:00 започват четвъртфиналите, а по програма финалът трябва да се състои от 16:30. Любителите на този спорт могат да наблюдават безплатно мачовете в клуб Академията на специално пригодените места за зрители.

Припомняме, че победителят в републиканското първенство ще играе на Европейското първенство по снукър в Чехия. Компания ще му правят още двама българи, които оглавяват ранглистата след края на сезона.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024