2. Други спортове
  3. Дизела с второ място на Световната купа от сериите по Sky Running

Дизела с второ място на Световната купа от сериите по Sky Running

"Изключително съм щастлив, че станах втори при тази конкуренция", сподели той

Кирил Николов — Дизела финишира втори на поредния старт на Световна купа от сериите по Sky Running, която се проведе в Монтана, САЩ. Смятано от мнозина за най-престижното състезание от такъв тип в Северна Америка, Run the Rut постави пред участниците технично трасе с дължина 28 километра и близо 2400 метра денивелация, като най-високата точка бе връх Loan Peak, с височина 3352 м.

Дизела достига върха четвърти, но на спускането успява да скъси дистанцията и да заеме 3-та позиция. На финалното изкачване българинът достига 2-ро място, което успява да задържи до финала, преборвайки силната конкуренция, техничното трасе и неблагоприятните метеорологични условия. Първи завърши състезанието испанецът Хасан Айт Чаоу с време 3:06:39. Времето на Кирил бе 3:14:35. Третата позиция остана за каталунеца Жан Маргарит Соле. При жените победителка стана американката Меган Кимел, с време 3:36:2.

След Run the Run, втори в Световната ранглиста е победителят Хасан Айт Чаоу. Кирил се нарежда на 7-ма позиция. Финалът на Световната купа по Скай Рънинг ще бъде на 15 Октомври в Лимоне. Състезанието ще даде бонус точки, които ще са определящи за финалната класация и призовите места. Първите двама – Хасан Чаоу и Тадей Пивк, към момента са на 20 точки разлика един от друг. Бягането в Лимоне е последно за сезона и то ще отреди допълнителни бонус точки за първенците.

„Изключително тежко състезание, със стръмни каменисти участъци, през които успях да спечеля време. Изключително съм щастлив, че станах втори при тази конкуренция. В случая за мен е важното, че най-накрая се получи, след цял сезон спадове и малки успехи, най-накрая успях да се класирам на почетното второ място“, сподели Дизела минути след финала на бягането. „Остава едно състезание в Италия, средата на октомври месец и се надявам и там резултатът да бъде също толкова добър.“, добави още Кирил.

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София