2. Други спортове
  3. Днес е важния ден за България на Европейското по модерен петобой в София

Днес е важния ден за България на Европейското по модерен петобой в София

Димитър Кръстанов и Явор Пешлеевски ще защитават честта на България в предпоследния ден на турнира

Димитър Кръстанов и Явор Пешлеевски ще защитават честта на България в предпоследния ден на Европейското първенство по модерен петобой до 21 години, което се провежда на спортен комплекс „Диана” в София. Двамата преминаха през полуфиналните серии и през днешния ден ще участват във финалите на индивидуалната надпревара при младежите.

Състезанията започват с дисциплината фехтовка, следва плуване, към 15.00 часа конна езда и след това е комбинираната - стрелба и бягане. Димитър Кръстанов е в отлична форма и шансовете за призово класиране за големи, имайки предвид, че при мъжете е в Топ 10 на света. Пешлеевски също направи сълен полуфинал и при концентрация на стрелбата може да поднесе приятна изненада за България от шампионата.

През вчерашния ден индивидуално при девойките родната състезателка Василена Тимофеева остана 35-та след като направи сериозни грешки на паркура в конната езда. Шампионка след петте дисциплини стана Ирина Просенцова (Беларус), пред Саралта Симон (Унгария)и София Серкина (Русия). В отборното след вчерашния ден България заема 9-то място. Лидер е Русия, втори Франция, а на трета позиция са Унгария.

В първенството участват 107 състезатели от 23 държави.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024