2. Други спортове
  3. Достойно представяне на младите снукър таланти

Достойно представяне на младите снукър таланти

Трима българи преминаха груповата фаза на Европейското първенство

Трима българи преминаха груповата фаза на Европейското първенство по снукър в София за играчи под 18 години. Виктор Илиев, Жан Лаушман и Дейвид Давидков единствено преодоляха своите групи на турнира, който се провежда в София.

За съжаление и тримата отпаднаха в елиминациите, но успяха да запишат достойно българско участие в шампионата. Останалите седем български играчи отпаднаха в груповата фаза.

Шампион на турнира стана Джаксън Пейдж, който победи с 5:3 Флориан Нюсле. Младият уелсец загуби само два фрейма по пътя към финала. 16-годишният Пейдж игра в първия кръг на Шампионата на Обединеното кралство, където загуби от Рони О‘Съливан след 3:6 фрейма и тогава показа, че има място при професионалистите.

Днес стартира шампионата на Стария континент за играчи до 21 години.  10 българи ще вземат участие в турнира, като новите имена са само на Теодор Чомовски и Денис Иванов. Другите 8 играчи взеха участие и в турнира до 18 години - Алекс Хубанов, Жан Лаушман, Петър Зоровски, Дейвид Давидков, Виктор Илиев, Атанас Димитров, Йоан Саламбашев и Даниел Младенов.

Входът за зрители е напълно безплатен.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година