2. Други спортове
  3. Два сребърни медала за българския ансамбъл на Световната купа в Испания

Два сребърни медала за българския ансамбъл на Световната купа в Испания

Грациите взеха среброто на пет ленти и на два обръча и три чифта бухалки

Ансамбълът на България спечели два сребърни медала на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в испанския град Гуадалахара.

Възпитаничките на Ина Ананиева получиха оценка от 17.450 точки за изпълнението си с пет ленти, в което имаха едно изпускане.
Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова, които снощи останаха четвърти в многобоя, взеха сребро и на два обръча и три чифта бухалки с оценка от 18.050 точки.

Ансамбълът на Беларус спечели титлите на пет ленти с оценка от 17.850 точки и на обръчи и бухалки с 18.350 точки.

Домакините от Испания, който станаха шампиони в многобоя, са трети и на двата финала. Те получиха оценка от 17.150 точки на пет ленти и 17.850 точки на обръчи и бухалки.

По-рано днес Невяна Владинова се класира седма на финала на обръч с оценка 18.000 точки.

Следващото състезание за българския отбор е европейското първенство в Холон (Израел) от 17 до 19 юни.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София