2. Други спортове
  3. Етър 64 с първа победа във втората фаза на хандбалното първенство

Етър 64 с първа победа във втората фаза на хандбалното първенство

Момичетата на Йонка Генчева победиха Ники спорт (Сливница)

Шампионът Етър 64 се наложи над домакина Ники спорт (Сливница) с 30:23 (14:12) в среща от третия кръг на основната фаза на женското хандбално първенство на България. Така възпитаничките на Йонка Генчева записаха първи успех в топ 4 и запазиха шансове за класиране на Големия финал за титлата.

Гостенките започнаха силно мача и в средата на първото полувреме водеха с 10:2. Последва спад в играта на великотърновки и в шестата минута на втората част Ники спорт дори стигна до пълен обрат и поведе с 18:17. Това подейства отрезвяващо на хандбалистките на Етър, който отново повишиха оборотите и бързо си върнаха водачеството в резултата и до края не допуснаха изненада. Най-резултатна за победителките беше Силвана Савич с 8 гола. Също 8 пъти за Ники спорт се разписа Стиляна Павлова.

В другия мач от кръга Бъки (Габрово) постигна ценен успех като гост на вицешампиона Свиленград-ПУ с 24:23 (12:13) и с пълен актив от 6 точки води във временното класиране. Свиленград и Етър имат по 2 точки, като двата отбора ще играят на 14 април във Велико Търново отложения мач помежду си от втория кръг на основната фаза. Ники спорт е последен без актив.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова