2. Други спортове
  3. Етър победи Свиленград и излезе начело в женското хандбално първенство

Етър победи Свиленград и излезе начело в женското хандбално първенство

Страхотен мач направи националната вратарка Десислава Николова, която направи редица спасявания, включително пет дузпи

Шампионът Етър 64 победи гостуващия Свиленград ПУ с 34:21 (16:12) в отложена среща от втория кръг на основната фаза на женското хандбално първенство на България. С успеха възпитаничките на Йонка Генчева оглавиха временното класиране с актив от 6 точки, колкото има и Бъки, но великотърновки имат предимство в преките двубои.

Двубоят започна равностойно, като до 21-та минута резултатът беше 10:10. След това обаче Етър заигра здраво в защита и силно в атака, за да поеме инициативата. Свиленград опита да се върне в мача след почивката, като след серия от четири безответни гола намали изоставането си на 18:21 в 43-та минута, но до края Етър игра много силно и заслужи убедително победата.

Страхотен мач направи националната вратарка Десислава Николова, която направи редица спасявания, включително пет дузпи. Силвана Савич беше най-резултатна за победителките с 10 гола, а капитанката Даниела Коцева добави девет. Етър беше отново без основната си състезателка Соня Богданова, която до момента не е играла в основната фаза заради контузия. Кристина Миланова вкара шест гола за Свиленград, а Райна Георгиева - пет. В следващия предпоследен кръг, насрочен за на 23-и април, Етър гостува в Свиленград.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова