2. Други спортове
  3. Етър’64 поведе за хандбалната титла

Етър’64 поведе за хандбалната титла

Локомотив (Вн) и Фрегата поведоха в полуфиналите при мъжете

Лидерът от редовния сезон Етър’64 поведе в битката за титлата в женското ни хандбално първенство след победа с 31:26 над Свиленград-ПУ в първи мач от финалния плейоф. Търновки губеха с 5 гола на почивката - 11:16 и изоставаха в резултата 10 минути преди края. Последва финален натиск и с помощта на местните фенове Етър’64 все пак успя да стигне до ценната победа. Десислава Кръстева вкара 8 гола за търновки,  а Соня Богданова добави още 7. За гостенките Кристина Миланова вкара 7, а Анна Захарова 5.

Вторият мач от серията ще бъде на 22 май в Свиленград, а евентуален трети ще е на 28 или 29 май отново във Велико Търново. Играе се до две победи.

Започнаха и полуфиналните плейофи при мъжете. Лидерът в първенството и носител на Купата на България тази година Локомотив Варна спечели първата среща с градския си съперник Спартак - 28:23 (10:8 на полувремето). Най-резултатен за победителите беше Бранимир Балчев с 8 гола, а за Спартак с по 7 се отчетоха Веселин Чакмаков и Николай Нейчев. Вторият мач от серията до две победи е на 14 май в Камчия.

В другия двубой шампионът Фрегата победи у дома Добруджа с 27:24 (10:8). Димитър Петков с 8 гола и Александър Димитров с 5 бяха най-резултатни за бургазлии. За гостите Джошкун Якубов вкара 9, а Веселин Станков се отчете с 6. Вторият мач в Добрич е на 15 май.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София